تاریخچه بوگاتی
دسته بندی :تاریخچه برند:بوگاتی

Bugatti_logo.svg

بوگاتي (به انگليسي: Bugatti) يک شرکت خودروسازي فرانسوي با عملکرد بالاست که در سال ۱۹۰۹ توسط يک صنعت‌گر نابغه ايتاليايي به نام اتوره بوگاتي به منظور توليد خودروهاي سفارشي تاسيس شد.

Ettore_Bugatti_1926

اتوره بوگاتي از خانواده‌اي هنرمند بود که خودش نيز هم در زمينه هنر و هم در زمينه طراحي صنعتي فعاليت مي‌نمود. همچنين وي به‌علت پيروزي‌هايي که در مسابقات اتومبيلراني بدست آورده بود نيز، مشهور بود .

240px-BUGATTI_AUTOMOBILI

با شروع جنگ جهاني دوم اين شرکت نيز مانند بسياري ديگر از شرکت‌هاي هم‌دوره خود، با افت توليد مواجه شد. تا سال ۱۹۴۷ که اتوره بوگاتي درگذشت، اين کمپاني بيش از ۸۰۰۰ خودرو توليد کرده بود. در ابتداي دهه ۱۹۵۰ بوگاتي آخرين مدل خود را توليد نمود و در سال ۱۹۶۳ عملأ توليد اين شرکت، متوقف گرديد.

در دهه ۱۹۹۰ کارخانه بوگاتي با سرمايه يک کارآفرين ايتاليايي براي توليد محدود خودروهاي اسپورت، بار ديگر راه‌اندازي شد. شرکت بوگاتي در سال ۱۹۹۸ توسط گروه فولکس‌واگن خريداري شد و امروزه تحت مديريت اين کمپاني آلماني، فعاليت مي‌نمايد.

اتوره بوگاتي در اواخر قرن نوزدهم در ميلان زاده شد. در سال‌هاي پاياني قرن نوزدهم و اوايل قرن بيستم تلاش بسياري براي ساخت اتومبيل کرد. ابتدا خودرويي با دو سيلندر ساخت، که با آن موفق شد، در يک مسابقه اتومبيلراني برنده شود، اين اتفاق انگيزه‌هاي او را چنان افزايش داد، که تنها دو سال بعد، خودرويي با چهار سيلندر ساخت.

باتوجه به ماهيت هنري خانواده بوگاتي (پدرش کارلو بوگاتي (۱۹۴۰-۱۸۵۶) طراح مبلمان و جواهرات بود) اتوره نيز در هر دو زمينه طراحي و توليد صنعتي داراي تخصص بود. او به‌عنوان طراح براي چندين شرکت کار کرد و سرانجام به دليل طراحي و ساخت خودرويي کوچک، با موتور چهار سيلندر و حجم ۱۲۰۸ سي‌سي مشهور شد.

در مرحله بعد، بوگاتي خودرويي کوچک با موتور ۸۵۵ سي‌سي ساخت، که توسط شرکت پژو خريداري شد. همچنين در سال ۱۹۱۳ خودرويي با موتور ۵۰۰۰ سي‌سي توليد کرد. با وجود اين‌که از آن مدل فقط ۳ نمونه ساخته شد؛ اما همين طرح، راه‌گشاي ساخت موتورهاي سه سوپاپ نوع بوگاتي ۳۷ در دهه ۱۹۲۰ گرديد.

يکي ديگر از توليدات اين شرکت بوگاتي تيپ ۱۳ بود، که تا جنگ جهاني اول توليد آن ادامه داشت. در طول جنگ، بوگاتي به توليدات نظامي متمايل شد. از سال ۱۹۱۳ بوگاتي، روياي ساخت اتومبيلي را در سر مي‌پروراند، که با آن بتواند دنيا را تسخير کند. روياي او در سال ۱۹۲۶ با مدل بوگاتي رويال به حقيقت پيوست.

بوگاتي در سال ۱۹۲۲ با مدل ۸ سيلند و ۲۰۰۰ سي‌سي به نام بوگاتي تيپ ۳۰ در بازار فروش اتومبيل موفقيت چشم‌گيري بدست آورد. در سال ۱۹۲۴ بوگاتي تيپ ۳۵ ساخته شد. اما به‌علت عدم توانايي‌هاي لازم براي شرکت در مسابقات، اين خودرو به افراد غيرحرفه‌اي فروخته شد.

در فاصله بين دو جنگ جهاني بوگاتي تيپ ۳۰ موفق‌ترين اتومبيل مسابقه‌اي بوگاتي بود و تا سال ۱۹۲۶ موفق به پيروزي در ۱۲ مسابقه در مسابقات جايزه بزرگ موناکو شد. بوگاتي تيپ ۳۷ با موتوري ۱۵۰۰ سي‌سي براي افرادي ساخته شد، که توانايي خريد بوگاتي تيپ ۳۵ را نداشتند.

بعد از آن بوگاتي تيپ ۴۰ با بازدهي مناسب و قيمتي قابل قبول که بسياري از مردم توانايي خريد آنرا داشتند، به بازار عرضه شد. اين خودرو با قدرت ۳۰۰ اسب بخار، بسيار مهيج بود، ولي فقط ۶ نمونه از آن ساخته شد، که تنها ۳ دستگاه از آن به‌فروش رسيد و بقيه نزد خانواده بوگاتي باقي‌ماند.

اتوره بوگاتي بعدها به علت مشکلات مالي، ناچار به مهاجرت به پاريس شد و در آنجا به طراحي هواپيما و کشتي پرداخت. ولي پسرش جين در کارخانه واقع در مولشيم باقي‌مانده و راه پدر را ادامه داد.

جين بوگاتي در ابتداي ورود خود به کارخانه بوگاتي تيپ ۵۷ داراي موتور ۸ سيلندر ۳۳۰۰ سي‌سي را توليد و در سال ۱۹۳۴ به بازار عرضه کرد. در سال ۱۹۳۹ تعداد ۶۸۳ دستگاه از اين خودرو ساخته شد. جين بوگاتي در ماه اوت سال ۱۹۳۹ دقيقاً قبل از شروع جنگ جهاني دوم، هنگام آزمايش مدل مسابقه‌اي از اتومبيل بوگاتي تيپ ۵۷ در نزديکي کارخانه مولشيم، در گذشت.

200px-Bugatti_-_Flickr_-_Stradablog

پس از درگذشت جين، کارخانه مولشيم بار ديگر مشغول ساخت وسايل نقليه جنگي شد. اتوره بوگاتي به بوردو منتقل و مشغول فعاليت بر روي چند پروژه شد. سپس اتوره اقدام به راه‌اندازي کارخانه‌اي ديگر در حومه شهر پاريس نمود و با کمک پسر کوچکترش رولند بوگاتي تيپ ۷۳ با موتور ۱۵۰۰ سي‌سي را ساخت. اگر چه تا زمان مرگش در ماه اوت سال ۱۹۴۷ فقط تعداد اندکي از اين اتومبيل توليد شد.

انحلال بخش خودروسازی

 

در سال ۱۹۵۱ یک مدل تجدید نظر شده، به نام بوگاتی تیپ ۵۷ در کارخانه مولشیم تحت مدیریت ساخته شد. پس از این تاریخ تلاش‌ها برای نگه‌داشتن کارخانه با شکست مواجه شد و در سال ۱۹۶۳ شرکت هیسپانو-سویزا، کارخانه را خریداری نمود.

کمپانی بوگاتی در ابتدای دهه ۱۹۷۰ جذب یک کارخانه هواپیماسازی فرانسوی بنام اسنیکما شد و کارخانه مولشیم، به تولید قطعات هواپیما پرداخت. پس از این انتقال، عملأ بخش خودروسازی بوگاتی کاملأ منحل شد.

بوگاتی اتومبیل SPA

برای زنده نگه داشتن یاد و نام بوگاتی، کارآفرین ایتالیایی؛ رومانو آرتیولی با مشارکت گروهی از تجار اروپایی، در سال ۱۹۸۷ نام تجاری بوگاتی را خریداری کردند. شرکت جدید، با نام بوگاتی اتومبیلی اس‌پی‌ای در شهر کمپوگالیانو، ایتالیا راه‌اندازی و کارخانه آن نیز در همین شهر دایر شد.

در سال ۱۹۸۹ پائولو استانزانی و مارچلو گاندینی که لامبورگینی میورا را طراحی کرده بودند، از سوی بوگاتی برای ساخت مدل جدید انتخاب شدند. این مدل بوگاتی ای‌بی۱۱۰ نام گرفت، که حرفه‌ای ترین خودروی اسپورتی بود، که تا آن زمان تولید می‌شد.

بوگاتی اتومبیلز

در سال ۱۹۹۸ بخش تولید خودروی شرکت بوگاتی، توسط گروه فولکس‌واگن خریداری شد و در پی آن، نام شرکت به بوگاتی اتومبیلز تغییر پیدا کرد. نخستین مدل تولید شده پس از آن، مدل بوگاتی ای‌بی۱۱۸ بود، که در نمایشگاه اتومبیل پاریس در سال ۱۹۹۸ برای نخستین بار، رونمایی شد.

سپس مدل بوگاتی ای‌بی۲۱۸ تولید گشت، که این مدل نیز برای اولین بار در نمایشگاه اتومبیل جنووا در سال ۱۹۹۹ به نمایش عموم گذاشته شد. مدل بوگاتی ۱۸/۳ کایرون نیز در نمایشگاه بین‌المللی خودروی فرانکفورت عرضه گردید. مدل بعدی این شرکت نیز ابرخودروی بوگاتی ویرون بود!

بوگاتی ویرون

بوگاتی ویرون برای اولین بار در سال ۱۹۹۹ در نمایشگاه اتومبیل توکیو به نمایش درآمد. مدل نمایشی اولیه، به مدل تولیدی امروز شباهت زیادی داشت و دارای ۱۸ سیلندر بود، که از سه ردیف ۶ سیلندر در کنار هم، تشکیل میشد.

مدیر عامل گروه فولکس‌واگن، قول ساخت آن را در سال ۲۰۰۰ داد، اما تصمیم بر به کارگیری یک موتور ۱۶ سیلندر به جای موتور ۱۸ سیلندر قبلی بود، که به شکل W-۱۶ (یعنی دو موتور ۸ سیلندر وی شکل در کنار یکدیگر) بود، که البته این قول عملی نشد. ویرون در سرعت‌های بالا پایداری کمی داشت، که همین امر باعث تصادف و نابودی یکی از مدل‌های آزمایشی آن گردید و یک دستگاه دیگر هم در مونتری در هنگام معرفی این خودرو، از پیست خارج شد.

بعد از هزاران ساعت کار بالاخره بوگاتی ویرون در سپتامبر ۲۰۰۵ به تولید انبوه رسید، که از پیشرانه ۱۶ سیلندر نهایی، با حجم ۷۹۹۳ سی‌سی برخوردار بود. می‌توانست در ۲۰ دقیقه ۶۰ لیتر بنزین مصرف کند[نیازمند منبع] در تبلیغات گفته شد که این مدل ۱۰۰۱ اسب بخار قدرت دارد، که البته آزمایش‌ها قدرت واقعی را بین ۱۰۲۰ تا ۱۰۴۰ اسب بخار نشان داد. بدین ترتیب این اتومبیل قوی‌ترین خودروی تولید انبوه جهان است. حداکثر سرعت ۴۰۸ کیلومتر بر ساعت و شتاب ۰ تا ۶۰ مایل ۲٫۵ ثانیه است، که آن را به یکی از سریع‌ترین خودروهای جهان مبدل نموده‌ است .

220px-Bugatti_in_Beverly_Hills_California_3

در تصویر بالا بوگاتی ویرون طراح فقید ایرانی بیژن پاکزاد را میبینید که به سلیقه ایشان رنگ آمیزی شده است .

دیدگاه خود را بنویسید

به واسطه سبک